Zapraszam Was odRobert Kocyło - przewodnik po Warszawiebycia pasjonującej przygody po Warszawie, stolicy naszego Kraju. Warszawa jest bowiem miejscem szczególnym, miastem, które odrodziło się po drugiej wojnie światowej z popiołów niczym mityczny feniks. Miastem pełnym zagadek, pasjonujących miejsc oraz inspiracji nie tylko dla artystów, ale również dla mieszkańców oraz przyjezdnych turystów.

Dlaczego Warszawa przyciąga coraz to nowych gości? Co stolica może im zaoferować? Atutem naszej stolicy jest historia bogata w tragiczne, ale jak wiele mówiące wydarzenia – Powstanie Warszawskie, Bitwa Warszawska w okresie międzywojennym, walka o odrodzenie państwowości w początkach XX wieku oraz nieudane zrywy narodowowyzwoleńcze w okresie ponad stuletnich zaborów. Wszystko to jest magnesem, aby zainteresować się naszą kulturą, tradycją, które mówią wiele nie tylko o zabytkach i historii, ale również przede wszystkim o nas jako Polakach, narodzie który podnosił się do istnienia bez względu na obiektywne trudności.

Jeżeli zdecydują się Państwo, aby odwiedzić Warszawę, z wielką przyjemnością zaproponuję swoją pomoc. Zdobyta wiedza jak również twórcze podejście do poruszanych tematów pozwoli Państwu poznać Warszawę z każdej strony – tradycja, ale również nowoczesność, ciekawostki i interesujące szczegóły. Wszystko, co trzeba o Warszawie wiedzieć.

Jestem dumny z tego, że jestem przewodnikiem warszawskim i dlatego moją ambicją jest dzielić się z Państwem swoją wiedzą i pasją. Niech Warszawa pozwoli nam przeżyć fascynujące chwile, które będą nas stale inspirować do aktywności i działania.

Zapraszam również do zapoznania się z moimi opowieściami o Saskiej Kępie, o Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, o Pałacu Kazimierzowskim, o Rondzie ONZ i wielu innych napisanych i tych które są w kolejce do opublikowania.

Przewodnik Warszawski
Robert Kocyło
tel. 503 452 741

Na dobry początek pragnę Państwu zaproponować kilka przykładowych tras:

Stare i Nowe miasto: plac Zamkowy, ulica Świętojańska, ulica Dziekania, ulica Kanonia, ulica Piwna, Rynek Starego Miasta, ulice Wąski i Szeroki Dunaj, ulica Krzywe Koło, ulica Nowomiejska, ulica Freta, Rynek Nowego Miasta, ulica Piesza, ulica Kościelna, ulica Zakroczymska, park Traugutta.

Królewski Trakt Warszawy: plac Zamkowy, ulica Krakowskie Przedmieście, ulica Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, Belweder.

Warszawa Żydowska: Aleje Jerozolimskie, Teatr Żydowski, Synagoga Nożyków, fragment muru getta przy ulicy Siennej 55, ulica Chłodna, Dom Sierot Janusza Korczaka, Cmentarz Żydowski, Pomnik Bohaterów Getta, Umschlagplatz.

Warszawskie Nekropolie: Stare Powązki, Powązki Cmentarz Wojskowy, Cmentarz Żydowski, Cmentarze Ewangelickie, Cmentarz Prawosławny.

Śladami Fryderyka Chopina: Belweder, Pomnik Chopina, Muzeum Chopina, Kościół św. Krzyża, Pałac Kazimierzowski, Kościół Wizytek, Kościół Ewangelicki.

Śladami Jana Pawła II w Warszawie: Plac Piłsudskiego, Plac Defilad, Umschlagplatz, Grób bł.Jerzego Popiełuszki, Dom Arcybiskupów Warszawskich, Dom Sióstr Urszulanek, Plac Defilad.

Place Warszawy: Plac Bankowy, Plac Teatralny, Plac Piłsudskiego, Plac Małachowskiego, Plac Dąbrowskiego, Plac Powstańców Warszawy, Plac Defilad.

Praga: Plac Wileński, Cerkiew Św. Marii Magdaleny, Park Praski, Katedra Diecezji Warszawsko-Praskiej, Pomnik Praskiej Kapeli Podwórkowej, Bazar Różyckiego, Ulica Targowa.

Łazienki Warszawskie: Pałac na Wyspie, Pomarańczarnia, Biały Domek, Pomnik Jana III Sobieskiego, Stara Kordegarda, Wielka Oficyna, Amfiteatr, Nowa Pomarańczarnia, pomnik Fryderyka Chopin.

Wilanów: Pałac Wilanowski, Oranżeria, Kościół pod wezwaniem św. Anny, Mauzoleum Stanisława Kostki i Aleksandry Potockich, Kordegarda.